sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazerler kullanımı son yıllarda giderek artmakta olan uygulamalardır. Bu lazer sistemi cilde uygulandığında cildin bir bölümünü etkiler ve bir bölüm alanlar da sağlam kalır. Yani işlemden etkilenen alanda cilt üzerinde kontrollü hasar oluşturulur. Kalan sağlam cilt dokusu hasarlanan alanı onarır. Her seansta ortalama %20 oranında etki yaratıldığından fraksiyonel lazer denmiştir. Fraksiyonel lazerlerin tercih sebebi tedavi edici etkisi yüksek ve yan etkileri (komplikasyonları) düşük olmasıdır.

Uygulama yapılırken başlıktan çıkan ışık, noktalar halinde derinin en alt tabakasına kadar gönderilir. Hedef deri altında bulunan su ve kollajenlerdir. Derinin alt tabakasında yeni kollajen uyarımı bu şekilde başlar.Fraksiyonel yüzeyel gençleştirme ve alttaki kollajenin yeniden yapılandırılması olarak ikili etki yaratır. Bu etkiler cilt yüzeyinin bozulmuş olduğu durumlarda (izler, sivilce izleri, çukurluk ve lekeler, yaşlılık sebebiyle deride oluşmuş lekelerin giderilebilmesi maksadıyla) kullanılır.

Ayrıca kadınların kabusu olan vücut çatlaklarının yok edilmesinde nokta atışı yaparak iyileştirme ve tedavi etme özelliği ile kozmetik ve estetik cerrahi tarafından sık olarak kullanılmaktadır. Bu güçlü lazer, göz çevresi, dudak çevresi hatta göz kapakları gibi hassas olan bölgelerde bile güvenle uygulanabiliyor.

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66